PradinisApie Tauragę

Apie Tauragę

Tauragės rajono savivaldybė – žaliausia Lietuvos savivaldybė – tokia frazė skamba jau nuo 2015 metų.

Tauragės rajono savivaldybė – žaliausia Lietuvos savivaldybė – tokia frazė skamba nuo 2015 metų.

Iniciatyva tapti žaliausia – greitai tapo vienu iš Tauragės rajono savivaldybės prioritetų. Tai atsispindi ir darbuose – rajone veikia vienas didžiausių šalyje vėjo jėgainių parkų, viešųjų įstaigų stogus dengia saulės elektrinės, o gatvėse kursuoja elektriniai autobusai. Tauragės rajone statoma nutolusi saulės fotovoltinė elektrinė, kuriai pradėjus veikti planuojama atsinaujinančios energijos resursus panaudoti visų rajono gatvių apšvietimui. Vykdomas šildymo sistemų modernizavimas Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastatuose, keičiant senus neefektyvius šildymo katilus į modernias ir ekologiškas šildymo sistemas. Visai šalia Tauragės vykdomos edukacijos apie vėjo energetiką – tai veikla, padedanti atskleisti mūsų krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, edukuoti apie aplinkos tausojimą ir įdomiai supažindinti su vėjo energetika, vėjo jėgainių veikimo principais bei įtraukti bendruomenes į edukacines veiklas, skatinti jų verslumą.

Už aplinką tausojančias iniciatyvas ir projektus Tauragė buvo įvertinta nekart:

2020 m. Tauragės rajono savivaldybė buvo apdovanota net dviem „Auksinių krivūlių“ statulėlėmis: Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje įsteigtas apdovanojimas „Už žaliąsias rajono ambicijas“ ir Susisiekimo ministerijos apdovanojimas „Už draugiškumą aplinkai ir darnaus judumo skatinimą“.

2021 m. Tarptautinio transporto inovacijų forumo organizuojamo tvariems logistikos sprendimams ir iniciatyvoms skirto konkurso „Žaliojo susisiekimo link“, „Žaliausios savivaldybės“ kategorijoje nugalėtoja paskelbta Tauragės rajono savivaldybė.

2023 m. Tauragės rajono savivaldybei įteiktos dvi „Auksinės krivūlės“. Pirmoji – už įgyvendintą projektą „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“, antroji – „Už glaudžią partnerystę su verslu bei rodomą pavyzdį žaliosios energetikos srityje“.

Klimatui neutrali savivaldybė

2022 metais Tauragė žengė dar vieną tvirtą žingsnį žaliojo kurso įgyvendinimo link – Tauragės rajono savivaldybė buvo atrinkta į eksperimentinę Europos Komisijos inovacijų programą ,,100 klimatui neutralių ir išmanių miestų iki 2030 m. misija’’ (daugiau – Miestų misija). 

Tauragės rajono savivaldybės dalyvavimas Miestų misijoje reiškia, jog Tauragė siekia tapti neutralia klimatui savivaldybe ir savo pavyzdžiu rodyti kelią kitiems miestams. Nors Tauragė yra vienas iš mažiausių miestų, dalyvaujančių Miestų misijoje, tačiau Tauragės pavyzdys yra labai svarbus – miestai iki 50 000 gyventojų sudaro ⅓ Lietuvos ir  ES populiacijos, taigi be tokių miestų kaip Tauragė pavyzdžio, Europa netaps klimatui neutraliu žemynu. Tai atsispindi ir viename iš mūsų šūkių:

,,Galbūt esame per maži pakeisti pasaulį, tačiau esame pakankamai dideli parodyti pavyzdį“

Projektų žemėlapis

Susisiekite
su mumis

Tauragės rajono savivaldybės administracija
Turite pastabų ar idėjų formuojant Tauragės rajono žaliąją kryptį? Susisiekite ir pasidalinkite su mumis. Jūsų nuomonė mums labai svarbi!    Siųsti žinutę